Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja: diamentowa to nawoczesna w pełni bespieczna, a zarazem bardzo skuteczna metoda, ktora w spektakularny sposob poprawia funkcjonowanie skory i pomaga uporać się ze specyficznymi jej problemami. Polega na bezinwazyjnym mechanicznym scieraniu naskorka warstw po warstwie, aż do pożądanego efektu. Dzięki temu dochodzi do tworzenia się nowych komorek. Obserwuje się pogrubienie naskorka i wzmożenie syntazy kolagenu i elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie w odmładzaniu skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam pigmentacyjnych, czyszczeniu skóry, leczeniu trądzika.

Zabieg można przeprowadzać na wszystkich typach skóry zarówno twarzy, szyi i dekolcie, jak też na pozostałych częściach ciała.

Liczbę zabiegów oraz odstępy między nimi dobierane sa zawsze do indewidualnych potrzeb i rodzaju skóry. Zazwyczaj przeprowadza sie od 2 do 10 zabiegów w odstępach od 7 dni do 4 tygodni.

Widoczne rezultaty pojawiają się już po pierwszym zabigu.Z każdą nastepną wizytą efekty sie potęgują.

Wskazania do zabiegu:

-trądzik pospolity(zaskurnikowo-grudkowy)
-blizny potrądzikowe
-łojotok
-suchość skory
-zaskórniki, prosaki
-rogowacenie przymieszkowe
-rozszerzone pory
-blizny zanikowe i przerosłe
-przebarwienia
-uszkodzenia posłoneczne skóry(twarz, szyja, ręce)
-szorstki, zrogowaciały naskórek
-rozstępy
-odmłodzenie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek.

Przeciwwskazania:

-zakażenia wirusowe(brodawki, opryszczka)
-zakażenia bakteryjne
-trądzik krostkowy, ropowiczy
-nowotwory skóry i znamiona
-terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem(3 miesięczna przerwa)

Nie ma przeciwwskazań w przypadku skóry opalonej, płytko unaczynionej, ciąży, menstruacji. Na 3 dni przed zabiegiem należy unikać: chemicznych kremów do depilacji, elektrolizy, woskowania, peelingow.